Podporte nás 2%

Vážený partner,

v mene futbalového klubu FC Rohožník ako občianskeho združenia sa na Vás obraciam s prosbou o darovanie vašich 2% daní z príjmu nášmu občianskemu združeniu futbalového klubu FC Rohožník.

Futbalový klub bol založený v roku 1919. Jeho členskú základňu tvorí približne 250 členov. Dlhoročným cieľom a prioritou futbalového klubu FC Rohožník je práca s mládežou, rozvíjanie športovej aktivity mládeže nie len v našej obci, ale aj okolia.

V klube pôsobí takmer 100 aktívnych futbalistov v 8 družstvách a to – družstvo prípravky, mladších a starších žiakov, dorast, seniori – A tím a družstvo starých pánov.

Futbalový klub FC Rohožník reprezentuje samotnú obec a robí dobré meno aj futbalu na Záhorí. Mužstvo seniorov je účastníkov tretej najvyššej ligy. Medzi najväčšie úspechy patrí účasť A – tímu vo finále pohára BFZ v ročníku 2014/2015, účasť v osemfinálových kolách slovenského pohára – Slovnaft CUP v sezónach 2013/2014 a 2014/2015, kde sme sa prebojovali cez mužstvá ako MFK Dubnica, FK Dukla Banská Bystrica, MFK Zemplín Michalovce.

V ligovej súťaži v sezónach 2013/2014 a 2014/2015 skončilo mužstvo seniorov A tímu na druhej druhej pozícii.

Klub reprezentujú a robia mu dobré meno aj družstvá mládeže, kde dorastenecký klub je účastníkom tretej najvyššej ligy, mužstvá mladších a starších žiakov sú účastníkmi druhej najvyššej ligy BFZ. Najpočetnejšie zastúpenie má mužstvo prípravky, kde klub momentálne pracuje s 35 deťmi!

Hlavným cieľom klubu FC Rohožník je skvalitňovanie tréningového procesu u všetkých družstiev, práca s mládežou a podpora športu v obci a jej okolí.

Futbalový klub v nasledujúcich rokoch plánuje zlepšiť podmienky na trénovanie predovšetkým nákupom tréningových pomôcok, futbalových lôpt a vybavenia pre všetky družstvá. Samozrejmosťou je aj zveľaďovanie celého areálu klubu, v ktorom plánujeme rozšíriť tréningové ihrisko. V rámci skvalitnenia podmienok máme v pláne zrekonštruovať šatne, tribúnu a dorobiť umelé osvetlenie tréningovej a neskôr aj hlavnej hracej plochy.

Realizácia takýchto projektov je finančne veľmi náročná a v podstate aj celý chod samotného klubu. Okrem finančných zdrojov od obce a od sponzorov, hľadáme aj finančné prostriedky prostredníctvom darcovstva 2% z vašich daní.

Toto je hlavný dôvod, prečo sa obraciame na vás s požiadavkou o darovanie 2% z daní z prímov. Verím, že vzájomná spolupráca bude mať priaznivý vplyv na celé fungovanie klubu, zrealizovanie plánovaných projektov, dosahovanie úspechov vo futbale a reprezentáciu obce.

 

ÚDAJE OBČIANSKEHO ZDRUŽENIA:

Obchodné meno (Názov): Futbalový klub FC Rohožník

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo: 90638 Rohožník, Rohožník 312

Č. účtu: SK56 0900 0000 0000 3723 8653

IČO/SID: 31874592