Regionálne zväzy ukončia svoje futbalové súťaže, ligový ročník sa anuluje

  • 26. marca 2020
  • fcrohoznik
  • Novinky
  • 0
  • 849 Zobrazení

Včerajšok bol v slovenskom futbale zásadný, hoci oficiálne ním bude dnešok. Výkonné výbory Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ), Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) a Výchoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) totiž vo včerajších hlasovaniach per rollam, teda v elektronickom hlasovaní, rozhodli o zrušení súťažného ročníka 2019/20 s anulovaním dosiahnutých výsledkov v súťažiach.

BEZ POSTUPUJÚCICH I VYPADÁVAJÚCICH

Rozhodlo sa tak na základe negatívneho vývoja šírenia pandémie a s tým súvisiacimi opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR, najmä predĺženého zákazu organizovania hromadných podujatí. Pod regionálne zväzy patria súťaže na úrovni III. ligy, IV. ligy a V. ligy a zároveň aj patričné úrovne mládežníckych súťaží.

Rozhodnutie ešte nie je oficiálne, detaily budú po videohovoroch doladené dnes, avšak základná pointa ostane. Hrať sa už nebude, súťaže sa ocitnú v stave ako pred štartom ročníka 2019/ 20, nikto nebude postupovať, ani vypadávať.

„Trochu ma mrzí, že aj v médiách sa dokola rozoberá, čo bude s profesionálnym futbalom, ale nad amatérskym sa nepozastavujú. Pritom pokiaľ ide o členskú základňu, je omnoho početnejší. Aj preto sme k momentálnej situácii pristúpili s plnou zodpovednosťou a s ohľadom na to, čo je momentálne najdôležitejšie. A to je zdravie futbalistov a futbalistiek všetkých vekových kategórií,“ povedal nám predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.

O jednoznačnom postoji svedčí trebárs hlasovanie VV ZsFZ, skončilo pomerom 13:0. Oblastné futbalové zväzy, ktoré spadajú pod spomínané regionálne zväzy, budú po podnete a odporúčaní od nich postupovať rovnako. Nespomínali sme Bratislavský futbalový zväz (BFZ), ktorý zatiaľ podobné hlasovanie neabsolvoval, ale dá sa predpokladať, že sa pridá k trojici regionálnych zväzov.

ZDROJ: Aktuality.sk

Share: