Amatérsky futbal pomaly ožíva

  • 20. apríla 2021
  • fcrohoznik
  • Novinky
  • 0
  • 554 Zobrazení

Milí fanúšikovia a priaznivci FC Rohožník,

sme radi, že od 19.4. 2021 nám bolo konečne umožnené začať s tréningovým procesom, aj keď v skupinách po 6 hráčov.
Tréning začíname pravidelným testovaním hráčov a realizačného tímu.
Dnes ešte nevieme či nám bude dovolené dohrať sezónu 2020/2021 (v akejkoľvek podobe), ale pevne veríme, že naši fanúšikovia dostanú príležitosť tešiť sa s hráčmi z výsledkov a výkonov ako v doposiaľ odohraných zápasoch.
Chlapci sa po polroku tešia na tréningy i kolektív, bolo už načase. V mužstve nastali dve zmeny, odišiel Marek Neštrák do Rakúska a z Rakúska prišla nová tvár Filip Turlík, prajeme mu rýchlu adaptáciu a veľa úspechov.
Klub FC Rohožník, aj celé mužstvo, máme záujem o dohratie aspoň polovice súťaže, bolo by veľmi zarážajúce, aby sa súťaž dva roky po sebe anulovala.
Je potrebné čím skôr umožniť deťom i všetkým aktívnym športovcom, aby sa mohli venovať svojim aktivitám v kolektíve, emocionálne prežívanie je v živote veľmi dôležité a pomáha prekonávať stres zo školy či z pracovnej činnosti. Preto je nepochopiteľné, aby na ploche futbalového ihriska 105×68 m mohlo behať len 6 detí či hráčov. Žiaľ rozhodnutia sa robia nie pre ľudí, ale proti ľuďom a sľuby sa sľubujú len pred voľbami, platí to aj pre šport. Prezident klubu FC Rohožník Jozef Karšay ešte v októbri predostrel plán, ako by bolo možné pomocou pravidelného testovania zabezpečiť tréningový proces či zápasy. V dvoch najvyšších súťažiach tak aj podľa protokolu fungujú… a ostatné súťaže sme „menejcenní“? Keď to platí pre najvyššie súťaže, môže aj pre amatérske a mládežnícke (do školy sa bez testov deti nedostanú).
Týmto by som chcel vyzvať kompetentných, ktorí rozhodujú o osudoch nás „menejcenných“, aby konečne použili zdravý sedliacky rozum, robili rozhodnutia, ktoré budú na prospech športovcov.
Marian Tóth, tréner A mužstva

Vyjadrenie kapitána A-tímu Samuela Milotu

Share: